购买 BSC12DN20NS3GATMA1 | BSC12DN20NS3GATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BSC12DN20NS3GATMA1
BSC12DN20NS3GATMA1
BSC12DN20NS3GATMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 200V 11.3A 8TDSON
送货服务
BSC12DN20NS3GATMA1参数
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C11.3A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 25µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs8.7 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds680 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)50W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs125mOhm @ 5.7A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TDSON-8-5
包/箱8-PowerTDFN
BSC12DN20NS3GATMA1 Packaging
Insepction
BSC12DN20NS3GATMA1 FAQ
  • 1. How to order BSC12DN20NS3GATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the BSC12DN20NS3GATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BSC12DN20NS3GATMA1?
BSC12DN20NS3GATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。