购买 BSC059N04LS6ATMA1 | BSC059N04LS6ATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BSC059N04LS6ATMA1
BSC059N04LS6ATMA1
BSC059N04LS6ATMA1
仅供参考
零件编号 BSC059N04LS6ATMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 40V 17A TDSON
送货服务
BSC059N04LS6ATMA1参数
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C17A (Ta), 49A (Tc), 59A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.3V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs9.4 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds830 pF @ 20 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3W (Ta), 38W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs5.9mOhm @ 50A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TDSON-8-6
包/箱8-PowerTDFN
BSC059N04LS6ATMA1 Packaging
Insepction
BSC059N04LS6ATMA1 FAQ
  • 1. How to order BSC059N04LS6ATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the BSC059N04LS6ATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BSC059N04LS6ATMA1?
BSC059N04LS6ATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。