购买 BSC025N08LS5ATMA1 | BSC025N08LS5ATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BSC025N08LS5ATMA1
BSC025N08LS5ATMA1
BSC025N08LS5ATMA1
仅供参考
零件编号 BSC025N08LS5ATMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 80V 100A TDSON-8-7
送货服务
BSC025N08LS5ATMA1参数
ECAD
系列OptiMOS™ 5
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)80 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C100A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.3V @ 115µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs55 nC @ 4.5 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds7500 pF @ 40 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)2.5W (Ta), 156W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs2.5mOhm @ 50A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TDSON-8-7
包/箱8-PowerTDFN
BSC025N08LS5ATMA1 Packaging
Insepction
BSC025N08LS5ATMA1 FAQ
  • 1. How to order BSC025N08LS5ATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the BSC025N08LS5ATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BSC025N08LS5ATMA1?
BSC025N08LS5ATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。