购买 BSC010N04LSTATMA1 | BSC010N04LSTATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BSC010N04LSTATMA1
BSC010N04LSTATMA1
BSC010N04LSTATMA1
仅供参考
零件编号 BSC010N04LSTATMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 40V 39A/100A TDSON
送货服务
BSC010N04LSTATMA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C39A (Ta), 100A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs133 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds9520 pF @ 20 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3W (Ta), 167W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1mOhm @ 50A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TDSON-8 FL
包/箱8-PowerTDFN
BSC010N04LSTATMA1 Packaging
Insepction
BSC010N04LSTATMA1 FAQ
  • 1. How to order BSC010N04LSTATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the BSC010N04LSTATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BSC010N04LSTATMA1?
BSC010N04LSTATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。