购买 BSB056N10NN3GXUMA3 | BSB056N10NN3GXUMA3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BSB056N10NN3GXUMA3
BSB056N10NN3GXUMA3
BSB056N10NN3GXUMA3
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 TRENCH >=100V
送货服务
BSB056N10NN3GXUMA3参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C9A (Ta), 83A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 100µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs74 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds5500 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)2.8W (Ta), 78W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs5.6mOhm @ 30A, 10V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包MG-WDSON-5-3
包/箱DirectFET™ Isometric MN
BSB056N10NN3GXUMA3 Packaging
Insepction
BSB056N10NN3GXUMA3 FAQ
  • 1. How to order BSB056N10NN3GXUMA3 on Heisener?
  • 3. Are the BSB056N10NN3GXUMA3 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BSB056N10NN3GXUMA3?
BSB056N10NN3GXUMA3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。