购买 BAS40-02V-G3-08 | BAS40-02V-G3-08数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BAS40-02V-G3-08
BAS40-02V-G3-08
BAS40-02V-G3-08
仅供参考
零件编号 BAS40-02V-G3-08
制造商 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
描述 DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOD523
送货服务
BAS40-02V-G3-08参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)40 V
电流 - 平均整流(Io)120mA
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1 V @ 40 mA
速度Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
反向恢复时间(trr)5 ns
电流 - 反向泄漏@Vr100 nA @ 30 V
电容@ Vr,F4pF @ 0V, 1MHz
安装类型Surface Mount
包/箱SC-79, SOD-523
供应商设备包SOD-523
工作温度 - 结125°C
BAS40-02V-G3-08 Packaging
Insepction
BAS40-02V-G3-08 FAQ
  • 1. How to order BAS40-02V-G3-08 on Heisener?
  • 3. Are the BAS40-02V-G3-08 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BAS40-02V-G3-08?
BAS40-02V-G3-08 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。