购买 AP7361E-28FGE-7 | AP7361E-28FGE-7数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
AP7361E-28FGE-7
AP7361E-28FGE-7
AP7361E-28FGE-7
仅供参考
零件编号 AP7361E-28FGE-7
制造商 Diodes Incorporated
描述 LDO CMOS HICURR U-DFN3030-8 T&R
送货服务
AP7361E-28FGE-7参数
制造商Diodes Incorporated
类别集成电路(IC) - PMIC - 稳压器 - 线性
封装-
ECAD
系列-
输出配置Positive
输出类型Fixed
监管机构数量1
电压 - 输入(最大值)6V
电压 - 输出(最小/固定)2.8V
电压 - 输出(最大值)-
电压降(最大值)0.5V @ 1A
电流 - 输出1A
电流 - 静态(Iq)91 µA
电流 - 电源(最大)-
PSRR75dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
控制功能Enable, Power Good
保护功能Over Current, Over Temperature, Short Circuit
工作温度-40°C ~ 85°C (TA)
安装类型Surface Mount
包/箱8-UDFN Exposed Pad
供应商设备包U-DFN3030-8 (Type E)
AP7361E-28FGE-7 Packaging
Insepction
AP7361E-28FGE-7 FAQ
  • 1. How to order AP7361E-28FGE-7 on Heisener?
  • 3. Are the AP7361E-28FGE-7 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of AP7361E-28FGE-7?
AP7361E-28FGE-7 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。