购买 AIMZH120R020M1TXKSA1 | AIMZH120R020M1TXKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
AIMZH120R020M1TXKSA1
AIMZH120R020M1TXKSA1
AIMZH120R020M1TXKSA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 SIC_DISCRETE
数据表
封装 -
ECAD
库存 720 piece(s)
送货服务
AIMZH120R020M1TXKSA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C100A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)18V, 20V
Vgs(th)(Max)@Id5.1V @ 13.7mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs82 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2667 pF @ 800 V
Vgs(最大)+23V, -5V
FET功能-
功耗(最大值)429W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs25mOhm @ 43A, 20V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO247-4-11
包/箱TO-247-4
AIMZH120R020M1TXKSA1 Packaging
Insepction
AIMZH120R020M1TXKSA1 FAQ
  • 1. How to order AIMZH120R020M1TXKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the AIMZH120R020M1TXKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of AIMZH120R020M1TXKSA1?
AIMZH120R020M1TXKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
我们经验丰富的销售团队和技术支持团队支持我们的服务以满足所有客户。
Quality Guarantee
质量保证
我们提供90天保修。
Quick Inquiry
AIMZH120R020M1TXKSA1
质量认证
广东省“守合同重信用”企业ISO9001:2015, ICAS, IAF, UKAS
查看证书
联系我们
AIMZH120R020M1TXKSA1 QRCode
扫描以查看此页面
推荐产品
W3008C
ANTENNA WIRELESS EXTERNAL 2.4GHZ