购买 70HFR160 | 70HFR160数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
70HFR160
70HFR160
70HFR160
仅供参考
零件编号 70HFR160
制造商 Solid State Inc.
描述 DIODE GEN PURP 1.6KV 70A DO5
送货服务
70HFR160参数
制造商Solid State Inc.
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)1600 V
电流 - 平均整流(Io)70A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.3 V @ 70 A
速度Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr200 µA @ 1600 V
电容@ Vr,F-
安装类型Stud Mount
包/箱DO-203AB, DO-5, Stud
供应商设备包DO-5
工作温度 - 结-65°C ~ 150°C
70HFR160 Packaging
Insepction
70HFR160 FAQ
  • 1. How to order 70HFR160 on Heisener?
  • 3. Are the 70HFR160 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of 70HFR160?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 70HFR160.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as 70HFR160 pin diagram, 70HFR160 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
70HFR160 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。