购买 1N5391BULK | 1N5391BULK数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
1N5391BULK
1N5391BULK
1N5391BULK
仅供参考
零件编号 1N5391BULK
制造商 EIC SEMICONDUCTOR INC.
描述 DIODE GEN PURP 50V 1.5A DO41
送货服务
1N5391BULK参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)50 V
电流 - 平均整流(Io)1.5A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.1 V @ 1.5 A
速度Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr5 µA @ 50 V
电容@ Vr,F15pF @ 4V, 1MHz
安装类型Through Hole
包/箱DO-204AL, DO-41, Axial
供应商设备包DO-41
工作温度 - 结-65°C ~ 175°C
1N5391BULK Packaging
Insepction
1N5391BULK FAQ
  • 1. How to order 1N5391BULK on Heisener?
  • 3. Are the 1N5391BULK price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of 1N5391BULK?
1N5391BULK 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。