购买 XPN12006NC-L1XHQ | XPN12006NC-L1XHQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
XPN12006NC-L1XHQ
XPN12006NC-L1XHQ
XPN12006NC-L1XHQ
仅供参考
零件编号 XPN12006NC-L1XHQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 MOSFET N-CH 60V 20A 8TSON
送货服务
XPN12006NC-L1XHQ参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列Automotive, AEC-Q101
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)60 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C20A
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.5V @ 200µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs23 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1100 pF @ 10 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)65W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs12mOhm @ 10A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包8-TSON Advance-WF (3.1x3.1)
包/箱8-PowerVDFN
XPN12006NC-L1XHQ Packaging
Insepction
XPN12006NC-L1XHQ FAQ
  • 1. How to order XPN12006NC-L1XHQ on Heisener?
  • 3. Are the XPN12006NC-L1XHQ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of XPN12006NC-L1XHQ?
XPN12006NC-L1XHQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。