购买 XPJR6604PB-LXHQ | XPJR6604PB-LXHQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
XPJR6604PB-LXHQ
XPJR6604PB-LXHQ
XPJR6604PB-LXHQ
仅供参考
零件编号 XPJR6604PB-LXHQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 40V; UMOS9; 0.66MOHM; S-TOGL
送货服务
XPJR6604PB-LXHQ参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列U-MOSIX-H
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C200A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs128 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds11380 pF @ 10 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)375W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs0.66mOhm @ 100A, 10V
工作温度175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包S-TOGL™
包/箱5-PowerSFN
XPJR6604PB-LXHQ Packaging
Insepction
XPJR6604PB-LXHQ FAQ
  • 1. How to order XPJR6604PB-LXHQ on Heisener?
  • 3. Are the XPJR6604PB-LXHQ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of XPJR6604PB-LXHQ?
XPJR6604PB-LXHQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。