购买 XPH3R206NC-L1XHQ | XPH3R206NC-L1XHQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
XPH3R206NC-L1XHQ
XPH3R206NC-L1XHQ
XPH3R206NC-L1XHQ
仅供参考
零件编号 XPH3R206NC-L1XHQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 MOSFET N-CH 60V 70A 8SOP
送货服务
XPH3R206NC-L1XHQ参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)60 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C70A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)-
Vgs(th)(Max)@Id2.5V @ 500µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs65 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds4180 pF @ 10 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)960mW (Ta), 132W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs3.2mOhm @ 35A, 10V
工作温度175°C
包/箱8-PowerVDFN
XPH3R206NC-L1XHQ Packaging
Insepction
XPH3R206NC-L1XHQ FAQ
  • 1. How to order XPH3R206NC-L1XHQ on Heisener?
  • 3. Are the XPH3R206NC-L1XHQ price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of XPH3R206NC-L1XHQ?
XPH3R206NC-L1XHQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。