购买 XK1R9F10QB-LXGQ | XK1R9F10QB-LXGQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
XK1R9F10QB-LXGQ
XK1R9F10QB-LXGQ
XK1R9F10QB-LXGQ
仅供参考
零件编号 XK1R9F10QB-LXGQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 MOSFET N-CH 100V 160A TO220SM
送货服务
XK1R9F10QB-LXGQ参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列U-MOSX-H
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C160A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs184 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds11500 pF @ 10 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)375W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.92mOhm @ 80A, 10V
工作温度175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-220SM(W)
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
XK1R9F10QB-LXGQ Packaging
Insepction
XK1R9F10QB-LXGQ FAQ
  • 1. How to order XK1R9F10QB-LXGQ on Heisener?
  • 3. Are the XK1R9F10QB-LXGQ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of XK1R9F10QB-LXGQ?
XK1R9F10QB-LXGQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。