购买 VS-KBPC101 | VS-KBPC101数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
VS-KBPC101
VS-KBPC101
VS-KBPC101
仅供参考
零件编号 VS-KBPC101
制造商 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
描述 BRIDGE RECTIFIER 100V 3.0A D-46
数据表
封装 -
ECAD
库存 543 piece(s)
送货服务
VS-KBPC101参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 桥式整流器
封装-
ECAD
系列VS-KBPC1
二极管类型Single Phase
技术Standard
电压 - 峰值反转(最大值)100 V
电流 - 平均整流(Io)3 A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.1 V @ 1.5 A
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 100 V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱4-Square, KBPC-1
供应商设备包KBPC1
VS-KBPC101 Packaging
Insepction
VS-KBPC101 FAQ
  • 1. How to order VS-KBPC101 on Heisener?
  • 3. Are the VS-KBPC101 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of VS-KBPC101?
VS-KBPC101 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。