购买 VS-40TPS12ALHM3 | VS-40TPS12ALHM3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
VS-40TPS12ALHM3
VS-40TPS12ALHM3
VS-40TPS12ALHM3
仅供参考
零件编号 VS-40TPS12ALHM3
制造商 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
描述 SCR 1.2KV 55A TO247AD
数据表
封装 -
ECAD
库存 516 piece(s)
送货服务
VS-40TPS12ALHM3参数
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态1.2 kV
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.7 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)150 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.85 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)35 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)55 A
电流 - 保持(Ih)(最大)300 mA
当前 - 关闭状态(最大)500 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)600A @ 50Hz
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247AD
VS-40TPS12ALHM3 Packaging
Insepction
VS-40TPS12ALHM3 FAQ
  • 1. How to order VS-40TPS12ALHM3 on Heisener?
  • 3. Are the VS-40TPS12ALHM3 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of VS-40TPS12ALHM3?
VS-40TPS12ALHM3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。