购买 VS-300MT160C | VS-300MT160C数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
VS-300MT160C
VS-300MT160C
VS-300MT160C
仅供参考
零件编号 VS-300MT160C
制造商 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
描述 BRIDGE RECT 3P 1.6KV 258A MTC
数据表
封装 -
ECAD
库存 33 piece(s)
送货服务
VS-300MT160C参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 桥式整流器
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Three Phase
技术Standard
电压 - 峰值反转(最大值)1.6 kV
电流 - 平均整流(Io)258 A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.7 V @ 300 A
电流 - 反向泄漏@Vr-
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱MTC
供应商设备包MTC
VS-300MT160C Packaging
Insepction
VS-300MT160C FAQ
  • 1. How to order VS-300MT160C on Heisener?
  • 3. Are the VS-300MT160C price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of VS-300MT160C?
VS-300MT160C 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。