购买 UWQ-12/20-T48PT-C | UWQ-12/20-T48PT-C数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
UWQ-12/20-T48PT-C
UWQ-12/20-T48PT-C
UWQ-12/20-T48PT-C
仅供参考
零件编号 UWQ-12/20-T48PT-C
制造商 Murata Power Solutions Inc.
描述 DC/DC CONVERTER 12V 240W
数据表
封装 8-DIP Module, 1/4 Brick
送货服务
UWQ-12/20-T48PT-C参数
类别电源 - 板安装 - 直流转换器
封装8-DIP Module, 1/4 Brick
ECAD
系列UWQ
类型Isolated Module
输出数量1
电压 - 输入(最小值)18V
电压 - 输入(最大值)60V
电压 - 输出112V
电压 - 输出2-
电压 - 输出3-
电压 - 输出4-
电流 - 输出(最大)20A
功率(瓦)240W
电压 - 隔离2.25kV (2250V)
应用ITE (Commercial)
特征Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
工作温度-40°C ~ 85°C
效率92%
安装类型Through Hole
尺寸/尺寸2.30" L x 1.45" W x 0.46" H (58.4mm x 36.8mm x 11.7mm)
供应商设备包-
控制功能Enable, Active High
UWQ-12/20-T48PT-C Packaging
Insepction
UWQ-12/20-T48PT-C FAQ
  • 1. How to order UWQ-12/20-T48PT-C on Heisener?
  • 3. Are the UWQ-12/20-T48PT-C price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of UWQ-12/20-T48PT-C?
UWQ-12/20-T48PT-C相关产品
153.5395.6202 153.5395.6202 Littelfuse Inc., FUSE AUTO 200A 32VDC AUTO LINK, Auto Link, UWQ 查看