购买 UGF10L08G | UGF10L08G数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
UGF10L08G
UGF10L08G
UGF10L08G
仅供参考
零件编号 UGF10L08G
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE ARRAY GP 600V 10A ITO220AB
送货服务
UGF10L08G参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置1 Pair Common Cathode
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)600 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)10A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.7 V @ 5 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)25 ns
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 600 V
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
供应商设备包ITO-220AB
UGF10L08G Packaging
Insepction
UGF10L08G FAQ
  • 1. How to order UGF10L08G on Heisener?
  • 3. Are the UGF10L08G price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of UGF10L08G?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UGF10L08G.
UGF10L08G 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。