购买 TYN20Y-600TFQ | TYN20Y-600TFQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TYN20Y-600TFQ
TYN20Y-600TFQ
TYN20Y-600TFQ
仅供参考
零件编号 TYN20Y-600TFQ
制造商 WeEn Semiconductors
描述 PLANAR PASSIVATED SILICON CONTRO
送货服务
TYN20Y-600TFQ参数
制造商WeEn Semiconductors
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)10 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)12.7 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)20 A
电流 - 保持(Ih)(最大)40 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)225A, 248A
SCR类型Standard Recovery
工作温度150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3 Isolated Tab
供应商设备包TO-220AB
TYN20Y-600TFQ Packaging
Insepction
TYN20Y-600TFQ FAQ
  • 1. How to order TYN20Y-600TFQ on Heisener?
  • 3. Are the TYN20Y-600TFQ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TYN20Y-600TFQ?
TYN20Y-600TFQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。