购买 TW030N120C-S1F | TW030N120C-S1F数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TW030N120C-S1F
TW030N120C-S1F
TW030N120C-S1F
仅供参考
零件编号 TW030N120C-S1F
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 G3 1200V SIC-MOSFET TO-247 30MO
数据表
封装 -
ECAD
库存 90 piece(s)
送货服务
TW030N120C-S1F参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C60A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)18V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 13mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs82 nC @ 18 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2925 pF @ 800 V
Vgs(最大)+25V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)249W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs40mOhm @ 30A, 18V
工作温度175°C
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247
包/箱TO-247-3
TW030N120C-S1F Packaging
Insepction
TW030N120C-S1F FAQ
  • 1. How to order TW030N120C-S1F on Heisener?
  • 3. Are the TW030N120C-S1F price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TW030N120C-S1F?
TW030N120C-S1F 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。