购买 TSSA5U50 | TSSA5U50数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TSSA5U50
TSSA5U50
TSSA5U50
仅供参考
零件编号 TSSA5U50
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE SCHOTTKY 50V 5A DO214AC
送货服务
TSSA5U50参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)50 V
电流 - 平均整流(Io)5A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If540 mV @ 5 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr300 µA @ 50 V
电容@ Vr,F-
安装类型Surface Mount
包/箱DO-214AC, SMA
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
TSSA5U50 Packaging
Insepction
TSSA5U50 FAQ
  • 1. How to order TSSA5U50 on Heisener?
  • 3. Are the TSSA5U50 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TSSA5U50?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSSA5U50.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as TSSA5U50 pin diagram, TSSA5U50 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
TSSA5U50 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。