购买 TSM70N600CP | TSM70N600CP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TSM70N600CP
TSM70N600CP
TSM70N600CP
仅供参考
零件编号 TSM70N600CP
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 700V, 8A, SINGLE N-CHANNEL POWER
送货服务
TSM70N600CP参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)700 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C8A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs12.6 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds743 pF @ 100 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)83W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs600mOhm @ 2.4A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-252 (DPAK)
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
TSM70N600CP Packaging
Insepction
TSM70N600CP FAQ
  • 1. How to order TSM70N600CP on Heisener?
  • 3. Are the TSM70N600CP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TSM70N600CP?
TSM70N600CP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。