购买 TSM60NB600CH | TSM60NB600CH数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TSM60NB600CH
TSM60NB600CH
TSM60NB600CH
仅供参考
零件编号 TSM60NB600CH
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 600V, 7A, SINGLE N-CHANNEL POWER
送货服务
TSM60NB600CH参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C7A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs13 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds516 pF @ 100 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)63W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs600mOhm @ 2.1A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-251 (IPAK)
包/箱TO-251-3 Short Leads, IPAK, TO-251AA
TSM60NB600CH Packaging
Insepction
TSM60NB600CH FAQ
  • 1. How to order TSM60NB600CH on Heisener?
  • 3. Are the TSM60NB600CH price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TSM60NB600CH?
TSM60NB600CH 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。