购买 TSM60NB190CM2 | TSM60NB190CM2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TSM60NB190CM2
TSM60NB190CM2
TSM60NB190CM2
仅供参考
零件编号 TSM60NB190CM2
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 600V, 18A, SINGLE N-CHANNEL POWE
送货服务
TSM60NB190CM2参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C18A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs31 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1273 pF @ 100 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)150.6W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs190mOhm @ 6A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-263 (D2PAK)
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
TSM60NB190CM2 Packaging
Insepction
TSM60NB190CM2 FAQ
  • 1. How to order TSM60NB190CM2 on Heisener?
  • 3. Are the TSM60NB190CM2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TSM60NB190CM2?
TSM60NB190CM2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。