购买 TSM5NC50CF | TSM5NC50CF数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TSM5NC50CF
TSM5NC50CF
TSM5NC50CF
仅供参考
零件编号 TSM5NC50CF
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 500V, 5A, SINGLE N-CHANNEL POWER
送货服务
TSM5NC50CF参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)500 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C5A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs15 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds586 pF @ 50 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)40W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.38Ohm @ 1.7A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包ITO-220S
包/箱TO-220-3 Full Pack
TSM5NC50CF Packaging
Insepction
TSM5NC50CF FAQ
  • 1. How to order TSM5NC50CF on Heisener?
  • 3. Are the TSM5NC50CF price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TSM5NC50CF?
TSM5NC50CF 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。