购买 TSM4NC50CP | TSM4NC50CP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TSM4NC50CP
TSM4NC50CP
TSM4NC50CP
仅供参考
零件编号 TSM4NC50CP
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 500V, 4A, SINGLE N-CHANNEL POWER
送货服务
TSM4NC50CP参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)500 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C4A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs12 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds453 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)83W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs2.7Ohm @ 1.7A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-252 (DPAK)
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
TSM4NC50CP Packaging
Insepction
TSM4NC50CP FAQ
  • 1. How to order TSM4NC50CP on Heisener?
  • 3. Are the TSM4NC50CP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TSM4NC50CP?
TSM4NC50CP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。