购买 TSM10NC60CF | TSM10NC60CF数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TSM10NC60CF
TSM10NC60CF
TSM10NC60CF
仅供参考
零件编号 TSM10NC60CF
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 600V, 10A, SINGLE N-CHANNEL POWE
送货服务
TSM10NC60CF参数
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C10A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs33 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1652 pF @ 50 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)45W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs750mOhm @ 2.5A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包ITO-220S
包/箱TO-220-3 Full Pack
TSM10NC60CF Packaging
Insepction
TSM10NC60CF FAQ
  • 1. How to order TSM10NC60CF on Heisener?
  • 3. Are the TSM10NC60CF price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TSM10NC60CF?
TSM10NC60CF 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。