购买 TPW5200FNH-L1Q | TPW5200FNH-L1Q数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TPW5200FNH-L1Q
TPW5200FNH-L1Q
TPW5200FNH-L1Q
仅供参考
零件编号 TPW5200FNH-L1Q
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 PB-F POWER MOSFET TRANSISTOR DSO
送货服务
TPW5200FNH-L1Q参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列U-MOSVIII-H
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)250 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C26A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs22 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2200 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)800mW (Ta), 142W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs52mOhm @ 13A, 10V
工作温度150°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包8-DSOP Advance
包/箱8-PowerWDFN
TPW5200FNH-L1Q Packaging
Insepction
TPW5200FNH-L1Q FAQ
  • 1. How to order TPW5200FNH-L1Q on Heisener?
  • 3. Are the TPW5200FNH-L1Q price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TPW5200FNH-L1Q?
TPW5200FNH-L1Q 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。