购买 TPH1R204PB-L1Q | TPH1R204PB-L1Q数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TPH1R204PB-L1Q
TPH1R204PB-L1Q
TPH1R204PB-L1Q
仅供参考
零件编号 TPH1R204PB-L1Q
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 MOSFET N-CH 40V 150A 8SOP
送货服务
TPH1R204PB-L1Q参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列U-MOSIX-H
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C150A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3V @ 500µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs62 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds5855 pF @ 20 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)960mW (Ta), 132W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.2mOhm @ 50A, 10V
工作温度175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包8-SOP Advance (5x5)
包/箱8-PowerVDFN
TPH1R204PB-L1Q Packaging
Insepction
TPH1R204PB-L1Q FAQ
  • 1. How to order TPH1R204PB-L1Q on Heisener?
  • 3. Are the TPH1R204PB-L1Q price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TPH1R204PB-L1Q?
TPH1R204PB-L1Q 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。