购买 TN2540-12G | TN2540-12G数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TN2540-12G
TN2540-12G
TN2540-12G
仅供参考
零件编号 TN2540-12G
制造商 STMicroelectronics
描述 SCR 1.2KV 25A D2PAK
送货服务
TN2540-12G参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列ECOPACK®2
电压 - 关闭状态1.2 kV
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.3 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)40 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)16 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)25 A
电流 - 保持(Ih)(最大)80 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)300A, 314A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包D2PAK
TN2540-12G Packaging
Insepction
TN2540-12G FAQ
  • 1. How to order TN2540-12G on Heisener?
  • 3. Are the TN2540-12G price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TN2540-12G?
TN2540-12G 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。