购买 TK7R7P10PL-RQ | TK7R7P10PL-RQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TK7R7P10PL-RQ
TK7R7P10PL-RQ
TK7R7P10PL-RQ
仅供参考
零件编号 TK7R7P10PL-RQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 X35 PB-F POWER MOSFET TRANSISTOR
送货服务
TK7R7P10PL-RQ参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C55A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.5V @ 500µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs44 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2800 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)93W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs7.7mOhm @ 27.5A, 10V
工作温度175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包DPAK
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
TK7R7P10PL-RQ Packaging
Insepction
TK7R7P10PL-RQ FAQ
  • 1. How to order TK7R7P10PL-RQ on Heisener?
  • 3. Are the TK7R7P10PL-RQ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TK7R7P10PL-RQ?
TK7R7P10PL-RQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。