购买 TK7R0E08QM-S1X | TK7R0E08QM-S1X数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TK7R0E08QM-S1X
TK7R0E08QM-S1X
TK7R0E08QM-S1X
仅供参考
零件编号 TK7R0E08QM-S1X
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 UMOS10 TO-220AB 80V 7MOHM
数据表
封装 -
ECAD
库存 360 piece(s)
送货服务
TK7R0E08QM-S1X参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列U-MOSX-H
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)80 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C64A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 500µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs39 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2700 pF @ 40 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)87W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs7mOhm @ 32A, 10V
工作温度175°C
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220
包/箱TO-220-3
TK7R0E08QM-S1X Packaging
Insepction
TK7R0E08QM-S1X FAQ
  • 1. How to order TK7R0E08QM-S1X on Heisener?
  • 3. Are the TK7R0E08QM-S1X price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TK7R0E08QM-S1X?
TK7R0E08QM-S1X 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。