购买 TK5R1P08QM-RQ | TK5R1P08QM-RQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TK5R1P08QM-RQ
TK5R1P08QM-RQ
TK5R1P08QM-RQ
仅供参考
零件编号 TK5R1P08QM-RQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 UMOS10 DPAK 80V 5.1MOHM
送货服务
TK5R1P08QM-RQ参数
ECAD
系列U-MOSX-H
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)80 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C84A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 700µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs56 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds3980 pF @ 40 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)104W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs5.1mOhm @ 42A, 10V
工作温度175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包DPAK
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
TK5R1P08QM-RQ Packaging
Insepction
TK5R1P08QM-RQ FAQ
  • 1. How to order TK5R1P08QM-RQ on Heisener?
  • 3. Are the TK5R1P08QM-RQ price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TK5R1P08QM-RQ?
TK5R1P08QM-RQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。