购买 TK5P60W5-RVQ | TK5P60W5-RVQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TK5P60W5-RVQ
TK5P60W5-RVQ
TK5P60W5-RVQ
仅供参考
零件编号 TK5P60W5-RVQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 PB-F POWER MOSFET TRANSISTOR DPA
送货服务
TK5P60W5-RVQ参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列DTMOSIV
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C4.5A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 230µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs11.5 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds370 pF @ 300 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)60W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs990mOhm @ 2.3A, 10V
工作温度150°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包DPAK
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
TK5P60W5-RVQ Packaging
Insepction
TK5P60W5-RVQ FAQ
  • 1. How to order TK5P60W5-RVQ on Heisener?
  • 3. Are the TK5P60W5-RVQ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TK5P60W5-RVQ?
TK5P60W5-RVQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。