购买 TK3P80E-RQ | TK3P80E-RQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TK3P80E-RQ
TK3P80E-RQ
TK3P80E-RQ
仅供参考
零件编号 TK3P80E-RQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 PB-F POWER MOSFET TRANSISTOR DPA
送货服务
TK3P80E-RQ参数
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)800 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C3A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 300µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs12 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds500 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)80W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs4.9Ohm @ 1.5A, 10V
工作温度150°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包DPAK
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
TK3P80E-RQ Packaging
Insepction
TK3P80E-RQ FAQ
  • 1. How to order TK3P80E-RQ on Heisener?
  • 3. Are the TK3P80E-RQ price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TK3P80E-RQ?
TK3P80E-RQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。