购买 TK33S10N1L-LXHQ | TK33S10N1L-LXHQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TK33S10N1L-LXHQ
TK33S10N1L-LXHQ
TK33S10N1L-LXHQ
仅供参考
零件编号 TK33S10N1L-LXHQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 MOSFET N-CH 100V 33A DPAK
送货服务
TK33S10N1L-LXHQ参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列U-MOSVIII-H
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C33A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.5V @ 500µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs33 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2250 pF @ 10 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)125W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs9.7mOhm @ 16.5A, 10V
工作温度175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包DPAK+
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
TK33S10N1L-LXHQ Packaging
Insepction
TK33S10N1L-LXHQ FAQ
  • 1. How to order TK33S10N1L-LXHQ on Heisener?
  • 3. Are the TK33S10N1L-LXHQ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TK33S10N1L-LXHQ?
TK33S10N1L-LXHQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。