购买 TK2K2A60F-S4X | TK2K2A60F-S4X数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TK2K2A60F-S4X
TK2K2A60F-S4X
TK2K2A60F-S4X
仅供参考
零件编号 TK2K2A60F-S4X
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 X35 PB-F POWER MOSFET TRANSISTOR
送货服务
TK2K2A60F-S4X参数
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C3.5A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 350µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs13 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds450 pF @ 300 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)30W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs2.2Ohm @ 1.8A, 10V
工作温度150°C
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220SIS
包/箱TO-220-3 Full Pack
TK2K2A60F-S4X Packaging
Insepction
TK2K2A60F-S4X FAQ
  • 1. How to order TK2K2A60F-S4X on Heisener?
  • 3. Are the TK2K2A60F-S4X price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TK2K2A60F-S4X?
TK2K2A60F-S4X 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。