购买 TK25S06N1L-LQ | TK25S06N1L-LQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TK25S06N1L-LQ
TK25S06N1L-LQ
TK25S06N1L-LQ
仅供参考
零件编号 TK25S06N1L-LQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 MOSFET N-CH 60V 25A DPAK
送货服务
TK25S06N1L-LQ参数
ECAD
系列U-MOSVIII-H
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)60 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C25A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.5V @ 100µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs15 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds855 pF @ 10 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)57W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs18.5mOhm @ 12.5A, 10V
工作温度175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包DPAK+
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
TK25S06N1L-LQ Packaging
Insepction
TK25S06N1L-LQ FAQ
  • 1. How to order TK25S06N1L-LQ on Heisener?
  • 3. Are the TK25S06N1L-LQ price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TK25S06N1L-LQ?
TK25S06N1L-LQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。