购买 TK25A20D-S5X | TK25A20D-S5X数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TK25A20D-S5X
TK25A20D-S5X
TK25A20D-S5X
仅供参考
零件编号 TK25A20D-S5X
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 PB-F POWER MOSFET TRANSISTOR TO-
数据表
封装 -
ECAD
库存 75 piece(s)
送货服务
TK25A20D-S5X参数
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C25A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs60 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2550 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)45W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs70mOhm @ 12.5A, 10V
工作温度150°C
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220SIS
包/箱TO-220-3 Full Pack
TK25A20D-S5X Packaging
Insepction
TK25A20D-S5X FAQ
  • 1. How to order TK25A20D-S5X on Heisener?
  • 3. Are the TK25A20D-S5X price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TK25A20D-S5X?
TK25A20D-S5X 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。