购买 TK11S10N1L-LXHQ | TK11S10N1L-LXHQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TK11S10N1L-LXHQ
TK11S10N1L-LXHQ
TK11S10N1L-LXHQ
仅供参考
零件编号 TK11S10N1L-LXHQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 MOSFET N-CH 100V 11A DPAK
送货服务
TK11S10N1L-LXHQ参数
ECAD
系列U-MOSVIII-H
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C11A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.5V @ 100µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs15 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds850 pF @ 10 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)65W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs28mOhm @ 5.5A, 10V
工作温度175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包DPAK+
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
TK11S10N1L-LXHQ Packaging
Insepction
TK11S10N1L-LXHQ FAQ
  • 1. How to order TK11S10N1L-LXHQ on Heisener?
  • 3. Are the TK11S10N1L-LXHQ price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TK11S10N1L-LXHQ?
TK11S10N1L-LXHQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。