购买 TK10A60E-S5X | TK10A60E-S5X数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TK10A60E-S5X
TK10A60E-S5X
TK10A60E-S5X
仅供参考
零件编号 TK10A60E-S5X
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 MOSFET N-CH 600V 10A TO220SIS
送货服务
TK10A60E-S5X参数
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C10A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs40 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1300 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)45W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs750mOhm @ 5A, 10V
工作温度150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220SIS
包/箱TO-220-3 Full Pack
TK10A60E-S5X Packaging
Insepction
TK10A60E-S5X FAQ
  • 1. How to order TK10A60E-S5X on Heisener?
  • 3. Are the TK10A60E-S5X price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TK10A60E-S5X?
TK10A60E-S5X 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。