购买 TK042N65Z5-S1F-S | TK042N65Z5-S1F-S数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TK042N65Z5-S1F-S
TK042N65Z5-S1F-S
TK042N65Z5-S1F-S
仅供参考
零件编号 TK042N65Z5-S1F-S
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 650V DTMOS6 HSD 42MOHM TO-247
数据表
封装 -
ECAD
库存 630 piece(s)
送货服务
TK042N65Z5-S1F-S参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列DTMOSVI
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C55A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 2.85mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs105 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds6280 pF @ 300 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)360W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs42mOhm @ 27.5A, 10V
工作温度150°C
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247
包/箱TO-247-3
TK042N65Z5-S1F-S Packaging
Insepction
TK042N65Z5-S1F-S FAQ
  • 1. How to order TK042N65Z5-S1F-S on Heisener?
  • 3. Are the TK042N65Z5-S1F-S price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TK042N65Z5-S1F-S?
TK042N65Z5-S1F-S 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。