购买 TJ60S06M3L-LXHQ | TJ60S06M3L-LXHQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TJ60S06M3L-LXHQ
TJ60S06M3L-LXHQ
TJ60S06M3L-LXHQ
仅供参考
零件编号 TJ60S06M3L-LXHQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 MOSFET P-CH 60V 60A DPAK
送货服务
TJ60S06M3L-LXHQ参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列U-MOSVI
FET类型P-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)60 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C60A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs156 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds7760 pF @ 10 V
Vgs(最大)+10V, -20V
FET功能-
功耗(最大值)100W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs11.2mOhm @ 30A, 10V
工作温度175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包DPAK+
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
TJ60S06M3L-LXHQ Packaging
Insepction
TJ60S06M3L-LXHQ FAQ
  • 1. How to order TJ60S06M3L-LXHQ on Heisener?
  • 3. Are the TJ60S06M3L-LXHQ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TJ60S06M3L-LXHQ?
TJ60S06M3L-LXHQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。