购买 TJ200F04M3L-LXHQ | TJ200F04M3L-LXHQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TJ200F04M3L-LXHQ
TJ200F04M3L-LXHQ
TJ200F04M3L-LXHQ
仅供参考
零件编号 TJ200F04M3L-LXHQ
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 MOSFET P-CH 40V 200A TO220SM
送货服务
TJ200F04M3L-LXHQ参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列U-MOSVI
FET类型P-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C200A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs460 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1280 pF @ 10 V
Vgs(最大)+10V, -20V
FET功能-
功耗(最大值)375W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.8mOhm @ 100A, 10V
工作温度175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-220SM(W)
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
TJ200F04M3L-LXHQ Packaging
Insepction
TJ200F04M3L-LXHQ FAQ
  • 1. How to order TJ200F04M3L-LXHQ on Heisener?
  • 3. Are the TJ200F04M3L-LXHQ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TJ200F04M3L-LXHQ?
TJ200F04M3L-LXHQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。