购买 TDB6HK240N16PBOSA1 | TDB6HK240N16PBOSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TDB6HK240N16PBOSA1
TDB6HK240N16PBOSA1
TDB6HK240N16PBOSA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 THYRISTOR MODULE VDRM 1600V 70A
数据表
封装 -
ECAD
库存 18 piece(s)
送货服务
TDB6HK240N16PBOSA1参数
ECAD
系列-
结构体Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes
SCR数量,二极管3 SCRs, 3 Diodes
电压 - 关闭状态1.6 kV
电流 - 开状态(It(AV))(Max)140 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)240 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)2 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)100 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)1800A @ 50Hz
电流 - 保持(Ih)(最大)220 mA
工作温度-40°C ~ 130°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
TDB6HK240N16PBOSA1 Packaging
Insepction
TDB6HK240N16PBOSA1 FAQ
  • 1. How to order TDB6HK240N16PBOSA1 on Heisener?
  • 3. Are the TDB6HK240N16PBOSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TDB6HK240N16PBOSA1?
TDB6HK240N16PBOSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。