购买 TDB6HK124N16RRBOSA1 | TDB6HK124N16RRBOSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TDB6HK124N16RRBOSA1
TDB6HK124N16RRBOSA1
TDB6HK124N16RRBOSA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 SCR MODULE 1.6KV 70A MODULE
送货服务
TDB6HK124N16RRBOSA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR - 模块
封装-
ECAD
系列-
结构体Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes - IGBT with Diode
SCR数量,二极管3 SCRs
电压 - 关闭状态1.6 kV
电流 - 开状态(It(AV))(Max)125 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)70 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)2.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)150 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)650A @ 50Hz
电流 - 保持(Ih)(最大)200 mA
工作温度-40°C ~ 125°C
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
TDB6HK124N16RRBOSA1 Packaging
Insepction
TDB6HK124N16RRBOSA1 FAQ
  • 1. How to order TDB6HK124N16RRBOSA1 on Heisener?
  • 3. Are the TDB6HK124N16RRBOSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TDB6HK124N16RRBOSA1?
TDB6HK124N16RRBOSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。