购买 TCR2LE095-LM-CT | TCR2LE095-LM-CT数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TCR2LE095-LM-CT
TCR2LE095-LM-CT
TCR2LE095-LM-CT
仅供参考
零件编号 TCR2LE095-LM-CT
制造商 Toshiba Semiconductor and Storage
描述 LOW DROPOUT (LDO) IOUT: 200MA PD
送货服务
TCR2LE095-LM-CT参数
类别集成电路(IC) - PMIC - 稳压器 - 线性
封装-
ECAD
系列TCR2LE
输出配置Positive
输出类型Fixed
监管机构数量1
电压 - 输入(最大值)5.5V
电压 - 输出(最小/固定)0.95V
电压 - 输出(最大值)-
电压降(最大值)1.48V @ 150mA
电流 - 输出200mA
电流 - 静态(Iq)2 µA
电流 - 电源(最大)-
PSRR-
控制功能Enable
保护功能Over Current
工作温度-40°C ~ 85°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱SOT-553
供应商设备包ESV
TCR2LE095-LM-CT Packaging
Insepction
TCR2LE095-LM-CT FAQ
  • 1. How to order TCR2LE095-LM-CT on Heisener?
  • 3. Are the TCR2LE095-LM-CT price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TCR2LE095-LM-CT?
TCR2LE095-LM-CT 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。