购买 SV8012DRP | SV8012DRP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SV8012DRP
SV8012DRP
SV8012DRP
仅供参考
零件编号 SV8012DRP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 HT SCR 800V 12A TO252
送货服务
SV8012DRP参数
制造商Littelfuse Inc.
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列SVxx12xx
电压 - 关闭状态800 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)12 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)20 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)7.6 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)12 A
电流 - 保持(Ih)(最大)40 mA
当前 - 关闭状态(最大)1 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)120A, 144A
SCR类型Sensitive Gate
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
供应商设备包TO-252 (DPAK)
SV8012DRP Packaging
Insepction
SV8012DRP FAQ
  • 1. How to order SV8012DRP on Heisener?
  • 3. Are the SV8012DRP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SV8012DRP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SV8012DRP.
SV8012DRP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。