购买 SUP90N06-5M0P-E3 | SUP90N06-5M0P-E3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SUP90N06-5M0P-E3
SUP90N06-5M0P-E3
SUP90N06-5M0P-E3
仅供参考
零件编号 SUP90N06-5M0P-E3
制造商 Vishay Siliconix
描述 MOSFET N-CH 60V 90A TO220AB
送货服务
SUP90N06-5M0P-E3参数
ECAD
系列TrenchFET®
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)60 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C90A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs160 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds6190 pF @ 30 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3.75W (Ta), 300W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs5mOhm @ 20A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
包/箱TO-220-3
SUP90N06-5M0P-E3 Packaging
Insepction
SUP90N06-5M0P-E3 FAQ
  • 1. How to order SUP90N06-5M0P-E3 on Heisener?
  • 3. Are the SUP90N06-5M0P-E3 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SUP90N06-5M0P-E3?
SUP90N06-5M0P-E3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。